Windy dla osób niepełnosprawnych

Windy (platformy) dla osób niepełnosprawnych to urządzenia przeznaczone do transportu pionowego zastępujące drogie i kosztowne windy osobowe i w odróżnieniu od nich są prostsze w konstrukcji i obsłudze oraz mają mniejsze rozmiary. Koszty eksploatacji i  użytkowania platform są niższe, prostsza jest ich instalacja.

Platformy dzielimy na pionowe i przyschodowe oraz w zależności od wysokości podnoszenia na platformy do 3 m podnoszenia i powyżej 3 m. Do napędzania platform stosowane są siłowniki hydrauliczne lub silniki elektryczne.

Oferowane przez nas windy dla osób niepełnosprawnych są bezpieczne, mogą być obsługiwane samodzielnie przez osobę niepełnosprawną bez konieczności angażowania osoby towarzyszącej. Można je montować w nowo wybudowanych jak i istniejących obiektach nawet wtedy, gdy nie ma miejsca na szyb. W tych przypadkach szyb jest dostawiany na zewnątrz budynku w najkorzystniejszym miejscu.

Tego typu urządzenia są odporne na próby wandalizmu, przez co bardzo dobrze sprawdzają się obiektach użyteczności publicznej takich jak placówki oświaty, służby zdrowia i urzędy.